ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ u Arboretumu Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac 27.10.2020.

Rotary klub Karlovac – Dubovac kupio je 18 sadnica drveća i humus, a naša je velika želja da se ova dobra suradnja sa Šumarskom školom nastavi i u budućnosti. Sve sadnice odabrali su profesori Šumarske škole, kontroliranog su porijekla i vrhunske kvalitete, a kupljene su u šumarskom Institutu u Jastrebarskom.

Ova sadnja nastavak je akcije koja je prošle godine održana u krugu OB Karlovac. Naime, u sklopu akcije „Zasadi drvo, ne budi panj“ posađeno je više od 50 sadnica, od koji je 35 kupljeno u istom Institutu, a koje će činiti jedinstveni terapeutski park Nikola Šebetić.

„Karlovac se stalno diči epitetom „zelenog grada“ i po meni je ovaj arboretum možda najljepša stvar koja mu se dogodila poslije rata. Osobno, zaista uživam svaki put kad tuda prošećem i ispunjava me određenim ponosom. To bogatstvo drveća je neprocjenjivo, njega treba nastaviti njegovati, a ovakvim akcijama, nadam se da smo na dobrom putu.“ - zaključuje član kluba Srećko Curman.

27.10.2020 sadnja drveca thumb 27.10.2020 sadnja drveca thumb2